Aktualności

XVII Kolejka Słupskiej Klasy Okręgowej

• autor: Michał Gac, 2016-03-23 17:37

Wybrzeże Objazda 0:3 (wo.) Stal Jezierzyce

W meczu 17. kolejki SKO Wybrzeże Objazda podejmowało na własnym boisku Stal Jezierzyce. Spotkanie od samego początku było wymagające dla obu zespołów - niska temperatura, deszcz i twarda gra. Przeważając od pierwszego gwizdka, Stal wyszła na prowadzenie po trafieniu Łukasza Skierki. Później doszło do niespodziewanego wydarzenia, które zmusiło sędziego do przerwania meczu.

Z biegiem meczu to goście dłużej utrzymywali się przy piłce i sprawniej przerywali ataki miejscowych. Oba zespoły nie stworzyły sobie zbyt wielu klarownych sytuacji. Najgroźniejszą bronią Wybrzeża były dośrodkowania po rzutach wolnych wykonywane z okolicy 30-40 metra boiska. Stal chętniej stosowała płaskie zagrania penetrujące linię obrony przeciwnika. Dobra gra w powietrzu rosłych defensorów i umiejętność utrzymania się przy piłce zawodników ofensywnych dawała lekką przewagę drużynie z Jezierzyc.

Apetyt na drugą połowę w 38. minucie ugasiła trójka sędziowska, a właściwie zachowanie zawodnika Wybrzeża - Adriana Grzelczyka, który prawdopodobnie będzie miał teraz dużo czasu na przemyślenie swojego zachowania. Prawą stroną boiska z piłką pędził Damian Sadura, którego faulował obrońca gospodarzy. Gwizdek. Ukarany drugą żółtą kartką zawodnik Wybrzeża nie zgodził się z decyzją arbitra i z premedytacją mocno kopnął piłkę w jednego z jego asystentów. Mecz został przerwany, a chwilę później podjęto decyzję o jego przedwczesnym zakończeniu.

Nie jest nam dane w pełni cieszyć się grą naszej drużyny w tej rundzie. Na decyzję Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, tak jak w przypadku poprzedniego spotkania, będziemy musieli poczekać.
Na boisku już wygraliśmy:

Wybrzeże Objazda 0:1 Stal Jezierzyce

21' 0:1 Łukasz Skierka, asysta: Damian Sadura (Stal)
                                      22' żółta kartka - Damian Sadura (Stal)
                                      24' żółta kartka - Adrian Grzelczyk (Wybrzeże)
                                      36' wsz. Mateusz Wargacki,
zsz. Bartłomiej Paryś (Wybrzeże)
                                      38' żółta kartka - Adrian Grzelczyk (Wybrzeże)
                                      38' czerwona kartka - Adrian Grzelczyk (Wybrzeże)

Dominik Bullmann - Łukasz Pakuła, Michał Pietrzak, Tomasz Biel, Grzegorz Skórcz - Wojciech Bartkowski, Damian Sadura, Mateusz Perlański (c), Przemysław Milewski - Maciej Miecznikowski, Łukasz Skierka

Rezerwowi: Mariusz Wójcik, Mariusz Żurek, Sebastian Bogusz, Mateusz Rawski