Aktualności

Pierwsza wygrana seniorów

• autor: staljezierzyce74, 2017-08-20 09:22

19.08.2017 Stal Jezierzyce - Piast Człuchów 3:1(0:0)

Po pechowej przegranej ze Spartą Sycewice(0:1, bramka stracona w ostatniej akcji meczu) i katastrofie w Cewicach(porażka 2:6) kibice Stali doczekali się wygranej z Piastem Człuchów 3:1. W pierwszej, bezbramkowej połowie meczu stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji bramkowych: Perkowski, Sadura, Perlański, Czaiński, jednak nie udało się pokonać bramkarza gości. Drugą część meczu lepiej rozpoczęli zawodnicy Piasta, którzy w 53 minucie wyszli na prowadzenie 1:0. Decydujące dla losów spotkania okazało się 5 minut, między 60 a 65 minutą meczu kiedy to drużyna Stali zdobyła kolejno trzy bramki. 60 minuta, aut dla Stali na wysokości pola karnego gości, długi wyrzut Kostrzewskiego na głowę Miecznikowskiego, który uderza w światło bramki, piłka odbija się od głowy obrońcy i wpada do bramki. 61 min składna akcja gospodarzy prawą stroną boiska zakończona dokładnym dośrodkowanie  Kostrzewskiego w pole karne, wprost na głowę Miecznikowskiego... 2:1. 64 minuta, akcja Stali prawa stroną boiska, dokładne podanie Strzębały do wbiegającego w pole karne Miecznikowskiego, mocny, precyzyjny strzał z ostrego kata, 3:1. Końcówka meczu to nieskuteczne ataki gości i kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku dla gospodarzy, niestety niewykorzystanych. Ostatnie kilku minut Stal grała w 10 po kontuzji Cioka i wykorzystaniu limitu zmian. Cieszy wynik, martwi kolejna kontuzja, już trzecia w tym sezonie. W pierwszym meczu kontuzji nabawił się Pakuła w drugim Skierka.

...Skład Stali: Kaliszewski Maciej,Czaiński Oskar(53 Miecznikowski Maciej(83Rozgowski Kacper) Skórcz Grzegorz, Rawski Mateusz, Biel Tomasz, Grzelczyk Adrian, Perlański Mateusz, Sadura Damian(75 Ciok Mateusz), Perkowski Tomasz(65 Strzębała Marcin), Bentkowski Piotr,  Kostrzewski Adrian , .Rezerwowi: Żurek Mariusz.

Strzelcy bramek: Miecznikowski - 3 (60¨ - 1:1 as. Kostrzewski), (61¨ - 2:1 as. Kostrzewski), (64¨ - 3:1 as. Strzębała).